Devlet memurlarında üst hizmet bölgesinden alt hizmet bölgesine ve bölge içi atama nasıl yapılır ?

İlgililerin talebi hâlinde;
Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere, Aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere, Aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere, D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere, Personel Dağıtım Cetveline uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir.

• Kendi unvan ve branşında A hizmet grubunda olmak şartıyla Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan personelin naklen atanmak istedikleri yerin doluluk oranı bulundukları yerden daha düşük olması kaydıyla A hizmet grubu illere atamaları Personel Dağıtım Cetveli ve kadro durumunun uygun olması hâllerinde her zaman yapılabilir.

• Personelin talebi hâlinde, il merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere Personel Dağıtım Cetveli ve kadronun uygun olması hâllerinde atama dönemine bağlı kalmaksızın atama yapılabilir.

• Ancak tabip ve uzman tabipler; ilçe, belde ve köylerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet bölgesinde bulunan il merkezlerine atanamaz.

• Eğitim Durumu ile Aile birliği mazereti kapsamında atanmış olup 5 Yılı tamamlamamış olması ve talebi halinde bir defaya mahsus olmak üzere eski görev yerine veya eski görev yeri esas alınarak bu maddenin birinci fıkrası hükümlerine göre atanabilir.
 

Canan cihan

New member
20 Şub 2022
2
0
Halk sağlığı laboratuvarında çalışıyorum, Çanakkale alt bölge tayin dilekce örneğini nasıl bulurum
 

Ali yıldırım

New member
16 Haz 2022
1
0
İstanbulda devlet hastanesinde 3,5 yıldır hemşire olarak görev yapmaktayım. Şuanki hizmet bölgelerini göz önünde bulundurarak Aydın iline alt bölge tayini yapabilir miyim?
 

Sağlık Ağı Forum

Üyelerinin görüşlerini, bilgilerini, şikayetlerini paylaşmaları ve etkinliklerini organize edebilmeleri için kurulmuştur. Forum kurallarımız tüm üyeler için bağlayıcıdır. İçeriğinizi uygun kategoriye açmanız rica olunur.

Gizlilik Politikalarımız Forum Kuralları
Üst